Фахівці Другого одеського місцевого центру допомогли інваліду дитинства отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника

 

Громадянин Г. звернувся до Другого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання консультації з питань отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Як виявилось,клієнт Центру є інвалідом дитинства, який знаходився на утриманні, проте після втрати годувальника лише отримував державну соціальну допомогу по інвалідності.

Юристи Центру Ігор Драган та Вікторія Маравчинська роз’яснили клієнту, що відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю дитинства та дітям з інвалідністю» інваліди дитинства мають право одночасно на одержання державної соціальної допомоги та пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Фахівці Другого одеського місцевого центруДля того, щоб отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника, необхідно звернутись до управління пенсійного фонду за місцем проживання заявника з наступними документами :

  • заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника;
  • випискою з акта огляду МСЕК (що підтверджує факт інвалідності з дитинства);
  • довідкою про смерть годувальника;
  • довідкою про розмір заробітної плати з останнього місця роботи годувальника.

За допомогою розробленого механізму дій працівників Центру гр. Г. звернувся з вищевказаним переліком документів до управління пенсійного фонду, яким було прийнято рішення про призначення йому пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Зверніть увагу, що право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника мають діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

За правовими консультаціями та роз’ясненнями можна звернутися до Другого одеського місцевого центру за адресою: м. Одеса, вул. Коблевська, 40. Тел: (048) 726-14-45, 726-14-44.

Автор публикации

Комментарии: 0Публикации: 52Регистрация: 03-04-2017
Просмотров: 16