На кредитні кошти ЄІБ для Одеси закуплять 37 низькопідлогових трамваїв

кредитні кошти ЄІБЗа кредитні кошти ЄІБ Одеса планує оновити власний трамвайний парк, закупивши 37 низькопідлогових трамваїв.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Odessa.net.ua.

На минулому напередодні засіданні постійної депутатської комісії міськради з транспорту директор департаменту економіки Сергій Тетюхін озвучив кількість нових трамваїв, які передбачається закупити за кошти кредиту Європейського інвестиційного банку. За його словами, мова йде про 37 вагонів: 16 багатосекційних довжиною не менше 28 метрів і 21 вагон довжиною не менше 20 метрів.

На ці трамваї витратять 33 мільйони євро із загальної суми кредитної лінії в 59 мільйонів, яку відкриває для Одеси Європейський інвестиційний банк. Всього ЄІБ виділяє 49 мільйонів євро, ще 10 мільйонів – це сума, необхідна для сплати ПДВ, які місто вишукує самостійно. В “трамвайній” частини з необхідних 33 мільйонів євро сума ПДВ становить 5 мільйонів. Кредит видається під 2% річних терміном на 24 роки. Гарантом його виконання виступає держава в рамках урядової програми “Міський громадський транспорт”, на яку, в результаті, виділяється для всіх міст-учасників 440 мільйонів євро від ЄІБ і ЄБРР.

“Ми готуємося закупити в цілому 37 одиниць трамваїв, з яких 16 будуть довгоміри”, – заявив Сергій Тетюхін.

На основі вищевказаних характеристик можна зробити висновок, що під визначення “довгоміра” довжиною 26-28 метрів потрапляє освоєна польською компанією “Песа” модель “71-414К Фокстрот”, наявна в Києві. Також їм відповідає трисекційний вагон з модельної лінійки EVO чеської компанії Pragoimex. А трамвай довжиною 20 метрів – це двосекційна модель того ж Pragoimex. Зауважимо, що мова йде про вагони з повністю низьким рівнем підлоги по всій площі салону. Переговори з чеськими компаніями про локалізації збирання їх трамваїв в Одесі вже ведуться.

Односекційні трамваї довжиною 15 метрів з частково низьким рівнем підлоги вже досить масово поставляються в Одесу на основі власного виробництва КП “Одесміськелектротранс” – яке збирає готові трамваї із закуповуваних комплектуючих. На даний момент вже зібрано 16 вагонів моделі “Т3 КВП Од” і 1 вагон моделі “Т3 КВП Од «Одіссей»”, ще 5 “Одіссеїв” – в процесі складання.

Автор публикации

не в сети 17 минут

Rekciti

Комментарии: 0Публикации: 5360Регистрация: 11-11-2016
Просмотров: 6

Автор: Rekciti